oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ KontaktStyczeń 25 2021 10:33:19
Nawigacja
Strona Główna
Dziennik elektroniczny
Szukaj
Historia Szkoły
Historia Wyszyny
Samorząd Szkolny
Sukcesy uczniów
Nauczyciele
Obsługa
Rada Rodziców
Innowacje
Rozkład dzwonków
Dyżur nauczycielski do dyspozycji rodzica
Biblioteka
Świetlica
Programy profilaktyczne
Plan lekcji na rok szkolny 2017/2018
Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
Zajęcia dodatkowe
Wydarzenia sportowe
Spotkania z muzyką
Wyszyńska Dziesiątka
Projekt - "Dzieciństwo bez próchnicy"
Program edukacyjny „Zdrowe - nietrudne”
Projekt - Szkoła Kreatywnych Umysłów
"Klucz do efektywnego nauczania - ja i mój uczeń pracujemy aktywnie" - program edukacyjny
Projekt - "Z językiem polskim za pan brat"
Projekt - "Dobre maniery"
Projekt unijny - "Akademia Równych Szans".
Projekt matematyczny "Jak polubić matematykę"
Reforma Edukacji - Dobra Szkoła
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 2
Najnowszy Użytkownik: ewa
BIP
Image and video hosting by TinyPic
Szkoła Kreatywnych Umysłów
Akademia Równych Szans
Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej klas IV - VI
Po paru godzinach spędzonych w autokarze zaczęliśmy zwiedzać Twierdzę Kłodzką z okresu XVII i XVIII wieku. Było w niej zimno, mokro, ślisko i przede wszystkim ciasno. Przez długi czas chodziliśmy wąskimi tunelami i oglądaliśmy podziemne korytarze. Najbardziej podobał nam się tunel „ Liliput” o wysokości 90 cm. Kolejną atrakcją tego dnia było zwiedzanie Kłodzka, gdzie zobaczyliśmy ratusz z IV wieku, rynek , most gotycki i Bazylikę MB Różańcowej. Później pojechaliśmy do uzdrowiskowej miejscowości- Kudowy Zdrój, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć piękny park zdrojowy, a także mogliśmy się napić leczniczych wód źródlanych. Niektóre były bardzo niesmaczne, ale cóż nie zawsze to co zdrowe jest pyszne.
Wieczorem dojechaliśmy do pensjonatu. Wszyscy byli zachwyceni widokiem, który rozciągał się za oknem, ponieważ nasz ośrodek był otoczony wielkimi łąkami, lasami i górami, których wierzchołki zakrywały chmury. W ośrodku zjedliśmy obiadokolację. Później odbyła się dyskoteka w rytm najnowszych utworów sezonu. Tanecznym akcentem zakończyliśmy pierwszy dzień naszego pobytu.

W drugim dniu wybraliśmy się do ,,Kaplicy Czaszek’’ w Kudowie-Zdrój. Na miejscu zakonnica opowiadała nam o jej powstaniu i o złożonych tam kościach. Pochodzi ona z VIII w.. Następnie udaliśmy się na Szczeliniec Wielki – najwyższy szczyt Gór Stołowych. Idąc na szczyt przeszliśmy 990 schodów. Widzieliśmy całą okolicę, sąsiednie pasma górskie i wioski czeskie. Szliśmy przy samej granicy Polski z Czechami. Widok zapierał dech w piersiach. Przeciskaliśmy się przez małe szczeliny między ogromnymi głazami skalnego labiryntu.
W Wambierzycach widzieliśmy bazylikę Wambierzycką i ruchomą szopkę. W jednej z siedmiu części szopki znajdowało się 330 ruchomych figurek. Wieczorem dojechaliśmy do pensjonatu, gdzie atrakcją wieczoru było pieczenie kiełbasek, przy ognisku.

Trzeciego dnia nadszedł czas na zwiedzanie Kopalni Złota w Złotym Stoku . Pani przewodnik opowiadała nam o czasach, kiedy wydobywało się w niej złoto. Zeszliśmy po schodach na wysokość ósmego piętra i ujrzeliśmy wypływający ze skał kolorowy wodospad. Na powierzchnię ziemi wyjechaliśmy kolejką. Można tam było obejrzeć i zakupić różne pamiątki, np. sztabki złota i monety z herbem kopalni.
Późnym popołudniem udaliśmy się do autokaru, gdzie musieliśmy spędzić kilka godzin w drodze powrotnej do domu. Mimo zmęczenia humory nam dopisywały i żałowaliśmy, że ten cudowny czas tak szybko minął. Niestety tak już jest, że wszystko co piękne i miłe szybko się kończy. Bardzo cieszyliśmy się z naszej wycieczki, ponieważ poznaliśmy dużo nowych miejsc i miło spędziliśmy ze sobą czas. Mamy nadzieję, że kolejne wycieczki pozwolą nam jeszcze lepiej ze sobą zaprzyjaźnić i zintegrować.


Image and video hosting by TinyPic


Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic
Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

administrator
11/12/2011 15:28
dzień dobry

Godło
Nauczyciel z klasą
Image and video hosting by TinyPic
Radosna Szkoła
Image and video hosting by TinyPic
Klub Puchatka
Image and video hosting by TinyPic
Lepsza Szkoła
right border
unten links unten rechts


243947 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl