Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole.
Dodane przez administrator dnia Listopad 14 2017 18:00:00

Rozszerzona zawartość newsa
Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole.
10 listopada 2017 roku zebraliśmy się, aby wspólnie uczcić jedno z ważniejszych świąt państwowych- Święto Niepodległości.
11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli i ciemiężenia przez zaborców, Rzeczpospolita powstała z kolan. W obchody 99 rocznicy tych wydarzeń zaangażowanych było wielu uczniów Szkoły Podstawowej w Wyszynie. Pod kierownictwem pani Joanny Sosińskiej oraz pani Beaty Śliwki klasa IV A przygotowała montaż słowno-muzyczny, w którym przedstawiona została trudna droga Polaków do niepodległości. Usłyszeliśmy wiele ważnych słów wyjaśniających pojęcie patriotyzmu oraz wskazujących na to, jak być patriotą na co dzień. Akademia ta była zorganizowana w formie projektu, w którym brali udział wszyscy uczniowie z klas IV – VII. Pod opieką pani Anny Mielcarskiej uczniowie przygotowali pieśni patriotyczne, które zaprezentowali podczas uroczystości.
Wchodzimy w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę wolności. Przez cały ten rok szkoła będzie organizować różnego rodzaju inicjatywy o charakterze patriotycznym: konkursy, żywe lekcje historii, wycieczki do miejsc pamięci narodowej czy wystawy, o których informacje będziemy zamieszczać na bieżąco.

Image and video hosting by TinyPic


Image and video hosting by TinyPic


Image and video hosting by TinyPic


Image and video hosting by TinyPic