Sukces w Powiatowym Konkursie pt. "Władysław Bartoszewski - życie i działalność".
Dodane przez administrator dnia Marzec 22 2018 18:00:00

Rozszerzona zawartość newsa
Sukces w Powiatowym Konkursie pt. "Władysław Bartoszewski - życie i działalność".
8 lutego 2018 r. w murach ILO w Turku, odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu pt. "Władysław Bartoszewski - życie i działalność"..
Celem konkursu było stworzenie warunków do pogłębiania wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu historii własnego kraju. Inspiracją do nauki jest tym razem postać Władysława Bartoszewskiego - historyka, publicysty, działacza Powstania Warszawskiego, więźnia Auschwitz, ministra spraw zagranicznych w rządzie Józefa Oleksego.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczestnicy mogli wybrać, czy przystępują do testu wiedzy, czy też napiszą pracę pisemną dotycząca życia i działalności Władysława Bartoszewskiego.
Uczniowie naszej szkoły Kasjana Radzimska, Dominika Kaszuba, Eryk Majcherek wzięli udział w kategorii praca pisemna. Udział uczniów zakończył się sukcesem
Kasjana Radzimska zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy!
Uczniowie nie tylko zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami, ale mieli możliwość poznania i posłuchania Władysława Teofila Bartoszewskiego, który był gościem specjalnym spotkania.
Organizatorem Konkursu Wiedzy o Władysławie Bartoszewskim pod patronatem Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego jest Starosta Turecki.
Źródło: Turek.net.pl
Image and video hosting by TinyPic