Konkurs matematyczny "Kangur"
Dodane przez administrator dnia Maj 14 2018 13:52:06

Rozszerzona zawartość newsa
Konkurs matematyczny "Kangur"
Image and video hosting by TinyPic

W dniu 15.03.2018r. w naszej szkole kolejny raz odbył się Międzynarodowy Konkurs ,,Kangur Matematyczny’’, którego głównym organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych Kangourou Sans Frontières. W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, z siedzibą w Toruniu przeprowadzające Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

,, Kangur Matematyczny” w niezawodny sposób integruje dzieci i młodzież całego świata, ponieważ tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, w tym samym dniu a laureaci mają możliwość spotkać się na wspólnych obozach i wędrówkach po świecie.
.
Dzięki temu konkursowi na szeroką skalę popularyzowana jest matematyka wśród dzieci i młodzieży szkolnej a także rozbudzana jest ciekawość poznania tego przedmiotu. W naszej szkole ,,Kangur Matematyczny” cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, wzięło w nim udział 22 uczniów z klas IV - VII. Uczniowie rozwiązywali test w 3 kategoriach: Maluch, Beniamin, Kadet. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki, które pojawią się w maju. Życzymy wszystkim uczniom powodzenia w rozwiązywaniu zadań!

Wyniki konkursu „Kangur Matematyczny 2018”
Wynik bardzo dobry:
Kategoria Maluch - Dawid Klimaszewski klasa IV b
Kategoria Beniamin- Katarzyna Bryl klasa V
Wyróżnienia:
Kategoria Maluch -Piotr Kotoński klasa IV a
Kategoria Maluch -Oliwia Kaźmierczak klasa IV b
Kategoria Maluch –Michalina Antas klasa IV b


Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic