Wielki dzień pierwszoklasistów.
Dodane przez administrator dnia Październik 19 2011 18:00:00
Dla 23 uczniów klasy I dzień 20 października to bardzo ważna data. Tego dnia dzieci ubrane w galowe stroje z biretami na głowach zostały poddane licznym próbom przygotowanym przez Panią Jesień.
Rozszerzona zawartość newsa
Wielki dzień pierwszoklasistów
Dla 23 uczniów klasy I dzień 20 października to bardzo ważna data. Tego dnia dzieci ubrane w galowe stroje z biretami na głowach zostały poddane licznym próbom przygotowanym przez Panią Jesień. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie. Dzieci wykazały się znajomością zasad bezpieczeństwa na drodze, pokazały, że znają swoją ojczyznę, świetnie śpiewają i recytują.
Po pomyślnie zdanym „egzaminie” w obecności zaproszonych gości, rodziców, a także młodszych i starszych kolegów odbyło się uroczyste ślubowanie, a pani dyrektor Joanna Sosińska dokonała pasowania dzieci na uczniów. Otrzymane legitymacje szkolne są dowodem, że pierwszoklasiści oficjalnie dołączyli do braci szkolnej. Od tego momentu nasze maluchy wkroczyły w nowy etap swojego życia - etap pełen wyzwań i przygód, w którym towarzyszyć im będą szkolni koledzy i koleżanki oraz nauczyciele. By wiodło im się jak najlepiej w czasie nauki szkolnej, a przybory szkolne dobrze służyły, proboszcz parafii w Wyszynie, ks Mieczysław Piotrowski pobłogosławił zarówno pierwszoklasistów, jak i ich tornistry.
Następnie przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej UNIQA - Tomasz Szczap, podarował pierwszakom upominki w postaci piłek, długopisów i zegara do klasy. Prezenty przygotowali także rodzice przejętych pierwszoklasistów. Dzieci obładowane prezentami i z uśmiechem na twarzy dumnie przyjęli miano uczniów Szkoły Podstawowej w Wyszynie.
Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się pod okiem wychowawczyni Ewy Pusz. Było uroczyście, wzniosło i wesoło, a po części oficjalnej rodzice zaprosili gości i bohaterów uroczystości na słodki poczęstunek.
Z tej okazji kronikarz Andrzej Burszewski napisał wiersz

Dziś my pierwszaki
już nie maluchy
głowy do góry mamy i nawet brzuchy
to grupa pierwszoklasistów młodych
serc i dusz
wychowawca pani ewa pusz
dziś są już w szkole
wraz z nimi koledzy koleżanki i przyjaciele
przygód czeka ich wiele
nie ma co się boczyć
trzeba słuchać pani
i się uczyć
wielkie są przed pierwszakami zadania
lecz będą pamiętać zawsze dzień ślubowania